VSM

Zboží této značky najdete v následujících kategoriích:
Více než 140 let zkušeností ve výrobě kvalitních brusných materiálů na pružné podložce řadí firmu VSM k nejvýraznějším aktérům na světovém trhu s brusivy.

V České republice jsou brusné materiály VSM oblíbenou a zavedenou značkou s vizitkou vysoké výkonnosti, kompetentního poradenského servisu a spolehlivosti

ROZVOJ VSM
Firma byla založena v roce 1864 pány Siegmundem Oppenheimerem a Siegmundem Seligmannem v německém Hannoveru a v roce 1898 změněna na akciovou společnost.

Dnes působí na všech významných průmyslových trzích celého světa prostřednictvím svých vlastních zastoupení a exportních partnerů. Vývoji, výrobě, a prodeji brusných materiálů VSM se denně věnuje na 780 vysoce kvalifikovaných pracovníků.

DŮRAZ NA KVALITU A VÝVOJ:
Výroba všech nejdůležitějších základních materiálů a polotovarů jako je nosné plátno, syntetická pryskyřice a brusné zrno probíhá ve výrobním závodě VSM v Hannoveru. Tím je zajištěna i nepřetržitá průběžná kontrola výrobního procesu a vývoj nejmodernějších brusných materiálů na pružné podložce. VSM je držitelem certifikátu řízení jakosti ISO 9001:2000 a ječlenem OSA (Organisation for the Safety of Abrasives)

VÝROBNÍ PROGRAM

VSM nabízí nejlepší řešení brusných procesů pro kovo a dřevoprůmysl. Zákazníky VSM jsou výrobci trubek, armatur ručního nářadí, automobilových dílů a karosérií, zdravotnických nástrojů, potravinářských, farmaceutických a kuchyňských strojů a zařízení, lisovaných, kovaných a litých dílů, vzduchových, parních a vodních turbín, plechových svitků a tabulí, průmyslových skel, nábytku, parket a další. VSM je oblíbenou značkou na broušení korozivzdorných a kyselinovzdorných materiálů, legovaných ocelí, hliníku, přesných odlitků, výlisků z uhlíkových plechů aj.

DĚLENÍ BRUSNÝCH MATERIÁLŮ VSM PODLE
Výkonnosti

·         Série High tech      - keramické série
                                  - kompaktní série
                                  - zirkonové série

·         Série High Quality   - korundové série
                                   - silicium karbidové série
                                   - Série z netkaných vláken

Tvaru

·         Originál brusné role JUMBO
·         Formátované brusné role
·         Široké brusné pásy
·         Úzké brusné pásy
·         Fíbrové brusné kotouče
·         Brusné archy
·         Brusné výseky

Podložky 

·         Plátna
·         Papíry
·         Fíbry